УДК 657:338.486.4

КОРОЛЬ С.,
к. е. н., доцент кафедри бухгалтерського обліку Київського національного торговельно-економічного університету

ОБЛІК ВИТРАТ ТУРИСТИЧНОГО ПІДПРИЄМСТВА

Розглянуто класифікацію витрат туристичного оператора для цілей бухгалтерського обліку на основі сукупності факторів: організаційної форми туристичної діяльності, структури туру, договірних умов і місця надання послуг, законодавчих вимог до суб'єктів туристичної діяльності тощо. Уточнено умови визнання витрат на туристичні послуги з урахуванням норм законодавства. Детально проаналізовано  виробничі витрати туроператора. Обґрунтовано методику обліку витрат із застосуванням рахунку 39 "Витрати майбутніх періодів".