УДК 005.73:339.17

П’ЯТНИЦЬКА Галина,
д. е. н., професор кафедри менеджменту Київського національного торговельно-економічного університету

ГАЙДАЙ Юлія,
ст. викладач кафедри менеджменту Київського національного торговельно-економічного університету

ПРЕДЄІН Андрій,
аспірант кафедри менеджменту Київського національного торговельно-економічного університету

УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ ОРГАНІЗАЦІЙНОЇ КУЛЬТУРИ ТОРГОВЕЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА

Уточнено дефініції понять "організаційна культура", "формування організаційної культури", "стратегічні переваги" та введено у науковий обіг поняття "управління розвитком організаційної культури торговельного підприємства". Розроблено економіко-математичну модель управління розвитком організаційної культури та матричну модель прийняття рішень щодо її зміни у процесі вибору стратегії торговельного підприємства. Визначено значущість організаційної культури для забезпечення конкурентоспроможності в системі стратегічного управління торговельним підприємством.

Ключові слова: управління, торговельне підприємство, організаційна культура, стратегічна перевага, стратегія, цільові установки, розвиток, формування, конкурентоспроможність, моделювання, оптимальне рішення.