ФОРМУВАННЯ БЮДЖЕТНОЇ ПОЛІТИКИ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ КРАЇНИ

УДК 336.143:330.34

ЧУГУНОВ Ігор,
д. е. н., професор, завідувач кафедри фінансів
Київського національного торговельно-економічного університету

СОБЧУК Сергій,
к. е. н., асистент кафедри фінансів
Київського національного торговельно-економічного університету

ФОРМУВАННЯ БЮДЖЕТНОЇ ПОЛІТИКИ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ КРАЇНИ

Визначено основні засади формування бюджетної політики в системі стиму­лювання економічного розвитку країни. Узагальнено та систематизовано підходи до функціонування бюджетного механізму в країнах з розвиненою та трансформаційною економікою. Удосконалено структурно-функціональну модель впливу бюджетної політики на соціально-економічний розвиток країни, положення щодо функціонування системи міжбюджетних відносин у частині визначення фінансової забезпеченості місцевих бюджетів, методологічні підходи до забезпечення довгострокової збалан­сованості бюджетної системи.

Ключові слова:бюджетна політика, бюджетне регулювання, доходи бюджету, видатки бюджету, дефіцит бюджету, державний борг, міжбюджетні відносини, економічний розвиток країни.