ГЛОБАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ У КОНТЕКСТІ МІЖНАРОДНОЇ ПОЛІТИЧНОЇ ЕКОНОМІКИ

УДК 005:339.9

ОНИЩЕНКО Володимир,
д. е. н., професор кафедри міжнародних економічних відносин Київського національного торговельно-економічного університету

ГЛОБАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ У КОНТЕКСТІ МІЖНАРОДНОЇ ПОЛІТИЧНОЇ ЕКОНОМІКИ

Доведено, що до предметно-методологічного простору міжнародної політеко­номії слід долучити онтологічні проблеми глобалізації та її керованості. Глобальну економіку пропонується розглядати як нелінійну, різнорідно зв’язну нестабільну систему. Показано, що в основі глобального управління знаходиться нерівноважний консенсус національних інтересів, а також методологія "м’якого" коригування глобалізаційних процесів.

Ключові слова:міжнародна політекономія, онтологія глобалізації, гло­бальна економіка, глобальне управління.