КРИТЕРІЇ ПОВ’ЯЗАНОСТІ ОСІБ В ОБЛІКУ КОНТРОЛЬОВАНИХ ОПЕРАЦІЙ

БЛАКИТА Ганна,
д. е. н., завідувач кафедри економіки та фінансів підприємства Київського національного торговельно-економічного університету

КАРПЕНКО Інна,
аспірант кафедри обліку та оподаткування Київського національного торговельно-економічного університету

КРИТЕРІЇ ПОВ’ЯЗАНОСТІ ОСІБ В ОБЛІКУ КОНТРОЛЬОВАНИХ ОПЕРАЦІЙ

Розглянуто визначення поняття "пов’язані особи" в українському законо­давстві та міжнародній практиці. Визначено основні критерії, за допомогою яких можливо виокремити пов’язаних осіб з переліку контрагентів, та розрахунки для їх застосування. Встановлено перелік осіб, які можуть бути визнані пов’язаними особами для цілей трансфертного ціноутворення.

Ключові слова:трансфертна ціна, пов’язані особи, асоційовані особи, корпоративні права, контрольовані операції.