КРИЗОГЕННІСТЬ ТА СТРЕСОСТІЙКІСТЬ БАНКІВСЬКИХ СИСТЕМ

УДК 336.71-026.564

ХОРУЖИЙ Дмитро,
аспірант кафедри банківської справи Київського національного торговельно-економічного університету

КРИЗОГЕННІСТЬ ТА СТРЕСОСТІЙКІСТЬ БАНКІВСЬКИХ СИСТЕМ

Досліджено сучасні багатокритеріальні підходи до визначення банківських криз. Класифіковано чинники стану кризогенності банківського сектора залежно від глибини поширення деструктивних процесів, функціональної природи деструктивних чинників та сфери їх впливу. Обґрунтовано перелік факторів – збудників, каталізаторів та сигналізаторів стану кризогенності банківського сектора.

Ключові слова:банківська криза, стан кризогенності банківської системи, критерії кризогенності банківської системи, чинники стану кризогенності.