ДЕТЕРМІНАНТИ ЗБАЛАНСОВАНОСТІ ВАЛЮТНОГО РИНКУ УКРАЇНИ

УДК 336.74(477)

ОЛЕЙНІКОВ Юрій,
к. е. н., доцент кафедри міжнародних економічних відносин Київського національного торговельно-економічного університету
СЄРОВА Людмила,

ДЕТЕРМІНАНТИ ЗБАЛАНСОВАНОСТІ ВАЛЮТНОГО РИНКУ УКРАЇНИ

З’ясовано умови встановлення рівноваги між попитом та пропозицією на валютному ринку. Охарактеризовано стан валютного ринку України у 2015–2017 рр. Визначено еластичність попиту та пропозиції на безготівковому та готівковому валютному ринку України. Надана оцінка кон’юнктурним зрушенням, які відбулись на валютному ринку України протягом 2015–2017 рр.

Ключові слова:валютний ринок, офіційний валютний курс, міжбанків­ський валютний курс, кон’юнктура валютного ринку, збалансованість попиту та про­позиції валюти, валютні операції, індекс реального ефективного обмінного курсу.