ПРОЦЕНТНА ПОЛІТИКА ЦЕНТРАЛЬНОГО БАНКУ

САВЛУК Сергій,
д. е. н., доцент кафедри банківської справи Київського національного торговельно-економічного університету

ПРОЦЕНТНА ПОЛІТИКА ЦЕНТРАЛЬНОГО БАНКУ

Розглянуто процентну політику центрального банку на прикладі України і Польщі. Досліджено взаємозв’язок динаміки облікової ставки, ставки рефінансу­вання центрального банку з макроекономічними індикаторами в Україні і Польщі. Визначено основні типи процентної політики центрального банку та її когнітивний зв’язок з процентною політикою комерційних банків.

Ключові слова:облікова ставка, ставка рефінансування, обмінний курс, індекс споживчих цін, процентна політика, структура процентної ставки.