FINTECH У СИСТЕМІ СУСПІЛЬНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ

МАЗАРАКІ Анатолій,
д. е. н., професор, ректор Київського національного торговельно-економічного університету
ВОЛОСОВИЧ Світлана,
д. е. н., професор кафедри фінансів Київського національного торговельно-економічного університету

FINTECH У СИСТЕМІ СУСПІЛЬНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ

Виокремлено інституційний, галузевий, операційний та функціональний підхо­ди до розуміння FinTech. Запропоновано визначення дефініції FinTech. Обґрунтовано, що FinTech виконує інноваційну, інтеграційну, трансформаційну та соціальні функції. Проаналізовано регіональну структуру глобальних інвестицій у FinTech. Доведено, що наслідком розвитку FinTech будуть не революційні, а еволюційні зміни фінансового сектора.

Ключові слова:фінансові технології, економіка споживання, фінансові послуги, машинне навчання, прогнозна аналітика, блокчейн, "розумні" контракти, інтерфейси програмування додатків.