ТВОРЧІСТЬ ТА ІННОВАЦІЯ: ПАМ’ЯТЬ VS ІНТЕРПРЕТАЦІЯ

ЛІМОНЧЕНКО Віра,
д. філос. н., професор кафедри філософії імені проф. Валерія Григоровича Скотного Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка

ТВОРЧІСТЬ ТА ІННОВАЦІЯ: ПАМ’ЯТЬ VS ІНТЕРПРЕТАЦІЯ

Здійснено аналіз понять "інновація" та "інтерпретація" з метою виявлення мотивації широкого їх вживання, у зв’язку з цим розглянуто методи інтерпретації у сучасному мистецтві. Безмежність інтерпретації розпізнається як безпам’ятство. Встановлено, що пам’ять функціонує як робочий архів для створення "нових комбінацій" і тому перестає зберігати цілісну конкретність подій, вона орієнтована на довільне виділення аспекту, що дозволяє ввести її в систему інших подій для створення корисного ефекту.

Ключові слова:творчість, інновація, пам’ять, інтерпретація, театр історичної пам’яті.