ОЦІНКА ЛЮДСЬКОГО КАПІТАЛУ

УДК 331.522.4

ДЕНИСЮК Олександр,
д. е. н., професор, завідувач кафедри фінансового контролю та аналізу, Вінницький торговельно-економічний інститут
Київського національного торговельно-економічного університету

ПОКИНЬЧЕРЕДА Віталій,
к. е. н., доцент кафедри фінансового контролю та аналізу, Вінницький торговельно-економічний інститут
Київського національного торговельно-економічного університету

ОЦІНКА ЛЮДСЬКОГО КАПІТАЛУ

Досліджено еволюцію наукових підходів до оцінки людського капіталу та можливості їх адаптації до системи бухгалтерського обліку підприємства. Визна­чено переваги та недоліки існуючих методик вартісного виміру людського капіталу в умовах функціонування та розвитку постіндустріальної економіки. Обґрунтовано теоретичні та організаційно-методичні положення оцінки людського капіталу, яка базується на визначенні вартості фізичних здібностей, освіти, досвіду та професійних знань працівника.

Ключові слова: оцінка, бухгалтерський облік, управління, людський капітал, людські ресурси, трудові ресурси, робоча сила.