ТЕОРЕТИЧНЕ ОСМИСЛЕННЯ СУТНОСТІ ГРОШЕЙ І ГРОШОВОГО ОБІГУ УКРАЇНСЬКИМИ ВЧЕНИМИ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТ.

ЛОЗОВА Оксана,
аспірант Львівського національного університету ім. Івана Франка

Досліджено внесок українських учених ХІХ – початку ХХ століть у розвиток монетарної теорії. Зосереджено увагу на теоретичних проблемах, які були предметом дослідження: суть і функції грошей, цінність грошей, роль держави в грошовій сфері, еволюція грошових відносин, перспективи паперово-кредитного обігу, можливість функціонування наднаціональної валюти.

Ключові слова: гроші, грошова система, цінність грошей, паперово-кредитний обіг, кредитні білети, кон’юнктурна теорія грошей.