ФОРМУВАННЯ ДОХІДНОЇ ЧАСТИНИ БЮДЖЕТУ УКРАЇНСЬКИХ ГУБЕРНІЙ В СЕРЕДИНІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

УДК 336.14(477)"18/19"

ЧУГУНОВ Ігор,
Київський національний торговельно-економічний університет,
д. е. н., професор, директор Науково-дослідного фінансового інституту, завідувач кафедри фінансів

ПАСІЧНИЙ Микола,
Науково-дослідний фінансовий інститут Київського національного торговельно-економічного університету,
к. е. н., старший науковий співробітник відділу державних фінансів

Розкрито механізм формування доходів бюджету українських губерній в середині дев’ятнадцятого та на початку двадцятого століття. Визначено особливості бюджетно-податкової політики Російської імперії щодо цих губерній. Здійснено аналіз структури дохідної частини бюджету українських губерній, виявлено основні чинники, які впливають на рівень податкових надходжень.

Ключові слова: бюджет, бюджетне регулювання, бюджетна політика, доходи бюджету губерній, податки, урядові регалії, державне мито.