ТРУДОВИЙ ПОТЕНЦІАЛ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ В УКРАЇНІ

УДК 331.522.4:314.745.23(477)

НІКОЛАЄЦЬ Катерина,
д. і. н., професор кафедри економічної теорії та конкурентної політики Київського національного торговельно-економічного університету

ТРУДОВИЙ ПОТЕНЦІАЛ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ В УКРАЇНІ

Охарактеризовано трудовий потенціал внутрішньо переміщених осіб в Україні. Визначено найбільш привабливі сфери виробництва для працівників різного ступеня кваліфікації, а також особливості впливу розміщення промислового та сільськогосподарського виробництва на вибір місця проживання внутрішньо переміщеними особами. Досліджено вплив внутрішньо переміщених осіб на формування трудових ресурсів регіонів України. Визначено особливості перебігу урбанізаційних процесів в умовах зростання кількості внутрішньо переміщених осіб.

Ключові слова: соціальна політика, трудовий потенціал, міграційна політика, міграції населення, зайнятість населення, трудові маятникові міграції.