ТРАНСГУМАНІСТИЧНИЙ РУХ ТА ТЕХНОУТОПІЯ КІБЕРНЕТИЧНОГО ІММОРТАЛІЗМУ: ФІЛОСОФСЬКО-МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ

ОЖЕВАН Микола,
д. філос. н., професор кафедри філософських та соціальних наук
Київського національного торговельно-економічного університету

ТРАНСГУМАНІСТИЧНИЙ РУХ ТА ТЕХНОУТОПІЯ КІБЕРНЕТИЧНОГО ІММОРТАЛІЗМУ: ФІЛОСОФСЬКО-МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ

Розглянуто трансгуманізм як соціальну ідеологію, що відображає прагнення свободи в умовах несвободи й тотальної детермінації людської поведінки, синдрому "втечі від свободи", обумовленої сучасними технологіями п'ятої й шостої техно­логічної хвилі. Проаналізовано програмні документи трансгуманістичного руху як такі, що відображають не лише погляди адептів утопічної позитивної євгеніки, але  й  реалістичні маркетингові пропозиції, скеровані на поліпшення якості життя й подолання природних обмежень людського тіла.

Ключові слова: кібернетика, синергетика, штучний інтелект, техноутопія, трансгуманізм, постгуманізм, імморталізм, сингулярність, луддизм, неолуддизм